Şahmer Turizm ile Hac

Şahmer turizm her zaman yüksek kalitede hizmet vermekten gurur duyar. Düzenlediğimiz hac programları ile o mutlu ve mübarek günlerde sizlerin yanındayız. Uzman kadromuz ile sizi yönlendirme ibadetimizi en rahat ve güzel bir şekilde yapıyoruz.

Hac Nedir?

Hac, İslâm’ın beş esasından birisidir. Hem malî ve hem de bedenî bir ibadettir. Hac, kelime olarak, “yönelmek, kasdetmek, bir kimseyi ya da bir yeri çokça ziyaret etmek” anlamlarına gelir. Dini bir terim olarak hac, “Belirli bir zamanda usulüne uygun olarak ihrama girdikten sonra Arafat’ta vakfe yapmak, Kâbe’yi tavaf ederek ziyaret etmek ve diğer bazı dini görevleri yerine getirmek” suretiyle yapılan ibadeti ifade eder. Bu ibadeti yerine getirene hacı denir. Hac, hicretin IX. yılında farz kılınmıştır. Haccın farz olduğu hükmü, Kur’an ve Sünnette bildirilmiştir. Bu konuda tüm müslümanlar görüş birliği içerisindedirler. Kur’an-ı Kerîm’de, “Gitmeye gücü yetenlerin Kâbe’yi haccetmeleri insanlar üzerinde Allah’ın bir hakkıdır.” buyurulmuştur. Hz. Peygamber de, “İslâm beş temel esas üzerine kurulmuştur. Bunlar, Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın peygamberi olduğuna şehadet etmek, namaz kılmak, zekat vermek, Kâbe’yi haccetmek ve Ramazan orucunu tutmaktır.” buyurmaktadır. Hac, bilindiği şekliyle Hz.İbrahim’e kadar uzanan bir ibadettir. Kur’an ve hadisler bize, Hz.İbrahim’in haccından, insanları hacca çağırmasından bahsetmekte, (Hac 22/27-28) Kâbe’nin ve hac menasikinin tarihçesine işaret etmektedir.

Hac ve Hac Turları Fiyatları

Hac ve Hac Turları fiyatları, her bütçeye uygun seviyelerde bulabilirsiniz. Şahmer Turizm bünyesindeki otelleri inceleyebilir ve Hac Turlarından faydalanabilirsiniz. sahmerturizm.com ile uygun fiyatlı son dakika Tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz. sahmerturizm.com üzerinden Hac otelleri için uygun fiyatlarla konaklayabilmenizi sağlayacak erken rezervasyon indirimleri yakalayabilirsiniz. Tur fırsatlarını sahmerturizm.com ile takip edebilir, uygun fiyatlı otel fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Hac ve Hac Turları Herşey Dahil Konsepti

sahmerturizm.com üzerinden Hac ve Hac Turları arasında her şey dahil konsepti ile hizmet veren birçok otel bulabilirsiniz. Bu oteller de sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğünler ve akşam yemekleri ücretsiz ve açık büfe olarak servis hizmetleri verilmektedir. Hac otel konseptine uygun olarak Ultra Herşey Dahil, Herşey Dahil, Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon konseptlerinin keyfini çıkarmayı unutmayın.