Hac Ve Umre İçin

Gerekli Belgeler

45 Yaşaltı Bayanlar İçin Gerekli Evraklar 45 yaş altı bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfus Müdürlüğü’nden alınan “Nüfus Kayıt Örneği” aslı. Evli ise eşinden, bekar ise de babasından Umre’ye gidebileceğine dair noterden alınacak Muvafakatname’nin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireylerinden alınabilir) Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli Taahhütname’nin aslı. 

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ
Ben Ali Yılmaz eşim Ayşe Yılmaz’ın Umre amacı ile Suudi Arabistan’a (babası / kayınbabası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı) Ahmet Yılmaz ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ
Ben Ahmet Yılmaz ( annem / halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem / gelinim) Ayşe Yılmaz’ı beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

Vize İçin Gerekli Evraklar

  • En az 1 yıl geçerlilik süresi olan yeni çipli pasaport2 adet vesikalık fotoğraf

  • Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi (T.C Kimlik numarası olacak)

  •  Evli olup eşi ile beraber seyahat edecek 45 yaş altı bayan misafirlerimiz için “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği” veya evlilik cüzdanının noter tasdikli fotokopisi *45 Yaşın Üstündeki Bayanlar için, 1. 2. ve 3. maddelerdeki evraklar yeterlidir. 45 yaş altında olup eşi yanında olamayacak bayanlar ancak 1.derece erkek akrabalarıyla umreye gidebilirler. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında bir mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi Devleti tarafından izin verilmemektedir.